210 PTO Gas Upfitter Switch Harness No Pump
210GMMFP-U4SD
Shipping Availability
Web Price
/ each
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
SKU
1173052
Parker Chelsea 210 Series PTO for the Ford Gas 4X2 Only F350-600 Model Year 2020 and on with the 10R140 transmission. This PTO has a 144% output, 2 Bolt (SAE A) pump mount with a 1-1/4"-Keyed (SAE C) shaft. This PTO combo comes with an Upfitter Switch Harness to interface directly with your OEM switch package.
| Part # | 210GMMFP-U4SD |
| SKU | 1173052 |
| Weight | 33 lb |
| Pump Series | None |
| Engine Type | Gas |
| Drive Type | 4X2 Only |
| Shift Type | 12V Elec/Hyd |
| Rotation | CCW |
| Output Ratio | 144% |
| Pump Mount | 2-Bolt SAE A |
| Harness | U - Upfitter Switch Harness |
| Input Option | 46 Tooth, Spur |
| Lube Option | Pressure Lube |
| Shaft | 1-1/4" Keyed |