210 PTO Gas Standard Harness No Pump
210GMMFP-B2SD
Shipping Availability
Web Price
/ each
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
SKU
1173047
Parker Chelsea 210 Series PTO for the Ford Gas 4X2 Only F350-600 Model Year 2020 and on with the 10R140 transmission. This PTO has a 144% output, 2 Bolt (SAE A) pump mount with a 1-1/4"-Keyed (SAE C) shaft. This PTO comes with standard 210 PTO harness.
| Part # | 210GMMFP-B2SD |
| SKU | 1173047 |
| Weight | 33 lb |
| Pump Series | None |
| Engine Type | Gas |
| Drive Type | 4X2 Only |
| Shift Type | 12V Elec/Hyd |
| Rotation | CCW |
| Output Ratio | 144% |
| Pump Mount | 2-Bolt SAE A |
| Harness | B - Standard Harness |
| Input Option | 46 Tooth, Spur |
| Lube Option | Pressure Lube |
| Shaft | 1-1/4" Keyed |