Male O-ring Rigid Straight
4SA8MB8
Shipping Availability
Web Price
/ each
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
SKU
1152329
Danfoss Weatherhead 4SA8MB8, for use with H430 hose.
| Product Series | 4S Series |
| Part # | 4SA8MB8 |
| SKU | 1152329 |
| Length | 2.36 in |
| Width | 1.34 in |
| Height | 1.34 in |
| Weight | 0.28 lb |
| Compatibility | H430 |
| Connection | ORB |
| Connection Size | -08 (1/2") |
| Hose Size | -08 (1/2") |
| Gender | Male |
| Configuration | Rigid |
| Orientation | Straight |