Female JIC Long Drop 90 Elbow
4SA20FJC20
Shipping Availability
Web Price
/ each
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
SKU
1134554
Danfoss Weatherhead 4SA20FJC20, for use with H430 hose.
| Product Series | 4S Series |
| Part # | 4SA20FJC20 |
| SKU | 1134554 |
| Length | 5.22 in |
| Width | 6.95 in |
| Height | 2.46 in |
| Weight | 2.77 lb |
| Compatibility | H430 |
| Connection | JIC 37 Deg |
| Connection Size | -20 (1-1/4") |
| Hose Size | -20 (1-1/4") |
| Gender | Female |
| Configuration | Swivel |
| Orientation | 90 Deg |