Female JIC Swivel Straight
4SA16FJ16
Shipping Availability
Web Price
/ each
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
SKU
1123732
Danfoss Weatherhead 4SA16FJ16, for use with H430 hose.
| Product Series | 4S Series |
| Part # | 4SA16FJ16 |
| SKU | 1123732 |
| Length | 3.51 in |
| Width | 2.08 in |
| Height | 2.08 in |
| Weight | 16.65 lb |
| Compatibility | H430 |
| Connection | JIC 37 Deg |
| Connection Size | -16 (1") |
| Hose Size | -16 (1") |
| Gender | Female |
| Configuration | Swivel |
| Orientation | Straight |