Female Face Seal 90 Elbow
4SA10FRB8
Shipping Availability
Web Price
/ each
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
SKU
1142682
Danfoss Weatherhead 4SA10FRB8, for use with H430 hose.
| Product Series | 4S Series |
| Part # | 4SA10FRB8 |
| SKU | 1142682 |
| Length | 3.07 in |
| Width | 2.35 in |
| Height | 1.34 in |
| Weight | 0.41 lb |
| Compatibility | H430 |
| Connection | O-Ring Face Seal |
| Connection Size | -10 (5/8") |
| Hose Size | -08 (1/2") |
| Gender | Female |
| Configuration | Swivel |
| Orientation | 90 Deg |