Female Face Seal Swivel Straight
4SA10FR12
Shipping Availability
Web Price
/ each
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
SKU
1142680
Danfoss Weatherhead 4SA10FR12, for use with H430 hose.
| Product Series | 4S Series |
| Part # | 4SA10FR12 |
| SKU | 1142680 |
| Length | 2.93 in |
| Width | 1.84 in |
| Height | 1.84 in |
| Weight | 0.69 lb |
| Compatibility | H430 |
| Connection | O-Ring Face Seal |
| Connection Size | -10 (5/8") |
| Hose Size | -12 (3/4") |
| Gender | Female |
| Configuration | Swivel |
| Orientation | Straight |