Female JIS 30 Degree Swivel Straight
4S8JF8
Shipping Availability
Web Price
/ each
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
SKU
1152214
Danfoss Weatherhead 4S8JF8, for use with H430 hose.
| Product Series | 4S Series |
| Part # | 4S8JF8 |
| SKU | 1152214 |
| Length | 2.54 in |
| Width | 1.34 in |
| Height | 1.34 in |
| Weight | 0.37 lb |
| Compatibility | H430 |
| Connection | JIS 30 Deg |
| Connection Size | G 1/2" |
| Hose Size | -08 (1/2") |
| Gender | Female |
| Configuration | Swivel |
| Orientation | Straight |