Code 62 Split Flange 60 Elbow
4S32FHG32
Shipping Availability
Web Price
/ each
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
SKU
1152175
Danfoss Weatherhead 4S32FHG32, for use with H430 hose.
| Product Series | 4S Series |
| Part # | 4S32FHG32 |
| SKU | 1152175 |
| Length | 13.73 in |
| Width | 5.07 in |
| Height | 3.39 in |
| Weight | 9.14 lb |
| Compatibility | H430 |
| Connection | SAE Code 62 SF |
| Connection Size | -32 (2") |
| Hose Size | -32 (2") |
| Configuration | Flange |
| Orientation | 60 Deg |