Female DIN Degree DKO Heavy Swivel 90 Elbow
4S32DSB16
Shipping Availability
Web Price
/ each
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
SKU
1152164
Danfoss Weatherhead 4S32DSB16, for use with H430 hose.
| Product Series | 4S Series |
| Part # | 4S32DSB16 |
| SKU | 1152164 |
| Length | 5.38 in |
| Width | 3.5 in |
| Height | 2.08 in |
| Weight | 2.89 lb |
| Compatibility | H430 |
| Connection | DKO, Heavy Duty |
| Connection Size | M52 |
| Hose Size | -16 (1") |
| Gender | Female |
| Configuration | Swivel |
| Orientation | 90 Deg |