Female DIN Degree DKO Heavy Swivel 45 Elbow
4S32DSA16
Shipping Availability
Web Price
/ each
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
SKU
1152162
Danfoss Weatherhead 4S32DSA16, for use with H430 hose.
| Product Series | 4S Series |
| Part # | 4S32DSA16 |
| SKU | 1152162 |
| Length | 5.71 in |
| Width | 1.54 in |
| Height | 2.08 in |
| Weight | 2.5 lb |
| Compatibility | H430 |
| Connection | DKO, Heavy Duty |
| Connection Size | M52 |
| Hose Size | -16 (1") |
| Gender | Female |
| Configuration | Swivel |
| Orientation | 45 Deg |