CAT Flange 67.5 Elbow
4S32CTE32
Shipping Availability
Web Price
/ each
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
SKU
1152155
Danfoss Weatherhead 4S32CTE32, for use with H430 hose.
| Product Series | 4S Series |
| Part # | 4S32CTE32 |
| SKU | 1152155 |
| Length | 13.28 in |
| Width | 5.66 in |
| Height | 3.39 in |
| Weight | 9.23 lb |
| Compatibility | H430 |
| Connection | CAT Flange |
| Connection Size | -32 (2") |
| Hose Size | -32 (2") |
| Configuration | Flange |
| Orientation | 67.5 Deg |