CAT Flange 45 Elbow
4S32CTA32
Shipping Availability
Web Price
/ each
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
SKU
1152152
Danfoss Weatherhead 4S32CTA32, for use with H430 hose.
| Product Series | 4S Series |
| Part # | 4S32CTA32 |
| SKU | 1152152 |
| Length | 11.61 in |
| Width | 4.01 in |
| Height | 3.39 in |
| Weight | 7.72 lb |
| Compatibility | H430 |
| Connection | CAT Flange |
| Connection Size | -32 (2") |
| Hose Size | -32 (2") |
| Configuration | Flange |
| Orientation | 45 Deg |