Female DIN Degree DKO Light Swivel Straight
4S25DL16
Shipping Availability
Web Price
/ each
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
SKU
1152139
Danfoss Weatherhead 4S25DL16, for use with H430 hose.
| Product Series | 4S Series |
| Part # | 4S25DL16 |
| SKU | 1152139 |
| Length | 3.14 in |
| Width | 2.08 in |
| Height | 2.08 in |
| Weight | 1.13 lb |
| Compatibility | H430 |
| Connection | DKO, Light Duty |
| Connection Size | M36 |
| Hose Size | -16 (1") |
| Gender | Female |
| Configuration | Swivel |
| Orientation | Straight |