Code 62 Split Flange 90 Elbow
4S24FHB24
Shipping Availability
Web Price
/ each
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
SKU
1152123
Danfoss Weatherhead 4S24FHB24, for use with H430 hose.
| Product Series | 4S Series |
| Part # | 4S24FHB24 |
| SKU | 1152123 |
| Length | 9.47 in |
| Width | 5.51 in |
| Height | 2.82 in |
| Weight | 4.99 lb |
| Compatibility | H430 |
| Connection | SAE Code 62 SF |
| Connection Size | -24 (1-1/2") |
| Hose Size | -24 (1-1/2") |
| Configuration | Flange |
| Orientation | 90 Deg |