Code 62 Split Flange 45 Elbow
4S24FHA20
Shipping Availability
Web Price
/ each
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
SKU
1152120
Danfoss Weatherhead 4S24FHA20, for use with H430 hose.
| Product Series | 4S Series |
| Part # | 4S24FHA20 |
| SKU | 1152120 |
| Length | 8.46 in |
| Width | 3 in |
| Height | 2.5 in |
| Weight | 3.3 lb |
| Compatibility | H430 |
| Connection | SAE Code 62 SF |
| Connection Size | -24 (1-1/2") |
| Hose Size | -20 (1-1/4") |
| Configuration | Flange |
| Orientation | 45 Deg |