Code 62 Split Flange Straight
4S24FH24
Shipping Availability
Web Price
/ each
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
SKU
1152119
Danfoss Weatherhead 4S24FH24, for use with H430 hose.
| Product Series | 4S Series |
| Part # | 4S24FH24 |
| SKU | 1152119 |
| Length | 7.47 in |
| Width | 2.82 in |
| Height | 2.82 in |
| Weight | 3.77 lb |
| Compatibility | H430 |
| Connection | SAE Code 62 SF |
| Connection Size | -24 (1-1/2") |
| Hose Size | -24 (1-1/2") |
| Configuration | Flange |
| Orientation | Straight |