CAT Flange 22.5 Elbow
4S24CTD24
Shipping Availability
Web Price
/ each
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
SKU
1152114
Danfoss Weatherhead 4S24CTD24, for use with H430 hose.
| Product Series | 4S Series |
| Part # | 4S24CTD24 |
| SKU | 1152114 |
| Length | 10.22 in |
| Width | 2.18 in |
| Height | 2.82 in |
| Weight | 4.43 lb |
| Compatibility | H430 |
| Connection | CAT Flange |
| Connection Size | -24 (1-1/2") |
| Hose Size | -24 (1-1/2") |
| Configuration | Flange |
| Orientation | 22.5 Deg |