CAT Flange 45 Elbow
4S24CTA24
Shipping Availability
Web Price
/ each
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
SKU
1152112
Danfoss Weatherhead 4S24CTA24, for use with H430 hose.
| Product Series | 4S Series |
| Part # | 4S24CTA24 |
| SKU | 1152112 |
| Length | 9.72 in |
| Width | 3.23 in |
| Height | 2.82 in |
| Weight | 4.43 lb |
| Compatibility | H430 |
| Connection | CAT Flange |
| Connection Size | -24 (1-1/2") |
| Hose Size | -24 (1-1/2") |
| Configuration | Flange |
| Orientation | 45 Deg |