Female DIN Degree DKO Heavy 90 Elbow
4S20DSA12
Shipping Availability
Web Price
/ each
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
SKU
1152092
Danfoss Weatherhead 4S20DSA12, for use with H430 hose.
| Product Series | 4S Series |
| Part # | 4S20DSA12 |
| SKU | 1152092 |
| Length | 4.59 in |
| Width | 1.26 in |
| Height | 1.84 in |
| Weight | 1.63 lb |
| Compatibility | H430 |
| Connection | DKO, Heavy Duty |
| Connection Size | M36 |
| Hose Size | -12 (3/4") |
| Gender | Female |
| Configuration | Swivel |
| Orientation | 45 Deg |