Code 62 Split Flange Straight
4S16FH12
Shipping Availability
Web Price
/ each
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
SKU
1152058
Danfoss Weatherhead 4S16FH12, for use with H430 hose.
| Product Series | 4S Series |
| Part # | 4S16FH12 |
| SKU | 1152058 |
| Length | 3.55 in |
| Width | 1.84 in |
| Height | 1.84 in |
| Weight | 14.39 lb |
| Compatibility | H430 |
| Connection | SAE Code 62 SF |
| Connection Size | -16 (1") |
| Hose Size | -12 (3/4") |
| Configuration | Flange |
| Orientation | Straight |