CAT Flange 60 Elbow
4S12CTG12
Shipping Availability
Web Price
/ each
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
SKU
1152013
Danfoss Weatherhead 4S12CTG12, for use with H430 hose.
| Product Series | 4S Series |
| Part # | 4S12CTG12 |
| SKU | 1152013 |
| Length | 5.38 in |
| Width | 1.67 in |
| Height | 1.84 in |
| Weight | 1.11 lb |
| Compatibility | H430 |
| Connection | CAT Flange |
| Connection Size | -12 (3/4") |
| Hose Size | -12 (3/4") |
| Configuration | Flange |
| Orientation | 60 Deg |