CAT Flange 30 Elbow
4S12CTF12
Shipping Availability
Web Price
/ each
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
SKU
1152012
Danfoss Weatherhead 4S12CTF12, for use with H430 hose.
| Product Series | 4S Series |
| Part # | 4S12CTF12 |
| SKU | 1152012 |
| Length | 4.89 in |
| Width | 0.75 in |
| Height | 1.84 in |
| Weight | 1 lb |
| Compatibility | H430 |
| Connection | CAT Flange |
| Connection Size | -12 (3/4") |
| Hose Size | -12 (3/4") |
| Configuration | Flange |
| Orientation | 30 Deg |