CAT Flange 45 Elbow
4S12CTA12
Shipping Availability
Web Price
/ each
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
SKU
1120709
Danfoss Weatherhead 4S12CTA12, for use with H430 hose.
| Product Series | 4S Series |
| Part # | 4S12CTA12 |
| SKU | 1120709 |
| Length | 4.63 in |
| Width | 1.22 in |
| Height | 1.84 in |
| Weight | 1 lb |
| Compatibility | H430 |
| Connection | CAT Flange |
| Connection Size | -12 (3/4") |
| Hose Size | -12 (3/4") |
| Configuration | Flange |
| Orientation | 45 Deg |