Female DIN Degree DKO Heavy 90 Elbow
4S10DSB6
Shipping Availability
Web Price
/ each
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
SKU
1152002
Danfoss Weatherhead 4S10DSB6, for use with H430 hose.
| Product Series | 4S Series |
| Part # | 4S10DSB6 |
| SKU | 1152002 |
| Length | 2.51 in |
| Width | 1.65 in |
| Height | 1.16 in |
| Weight | 0.32 lb |
| Compatibility | H430 |
| Connection | DKO, Heavy Duty |
| Connection Size | M18 |
| Hose Size | -06 (3/8") |
| Gender | Female |
| Configuration | Swivel |
| Orientation | 90 Deg |