Code 61 Split Flange 60 Elbow
4S32FLG32
Shipping Availability
Web Price
/ each
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
SKU
1152188
Danfoss Weatherhead 4S32FLG32, for use with H430 hose.
| Product Series | 4S Series |
| Part # | 4S32FLG32 |
| SKU | 1152188 |
| Length | 13.58 in |
| Width | 5.07 in |
| Height | 3.39 in |
| Weight | 9.14 lb |
| Compatibility | H430 |
| Connection | SAE Code 61 SF |
| Connection Size | -32 (2") |
| Hose Size | -32 (2") |
| Configuration | Flange |
| Orientation | 60 Deg |