Code 61 Split Flange 90 Elbow
4S24FLB20
Shipping Availability
Web Price
/ each
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
SKU
1142677
Danfoss Weatherhead 4S24FLB20, for use with H430 hose.
| Product Series | 4S Series |
| Part # | 4S24FLB20 |
| SKU | 1142677 |
| Length | 4.2 in |
| Width | 2.46 in |
| Height | 2.46 in |
| Weight | 0.6 lb |
| Compatibility | H430 |
| Connection | SAE Code 61 SF |
| Connection Size | -24 (1-1/2") |
| Hose Size | -20 (1-1/4") |
| Configuration | Flange |
| Orientation | 90 Deg |