Code 61 Split Flange Straight
4S24FL24
Shipping Availability
Web Price
/ each
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
SKU
1152126
Danfoss Weatherhead 4S24FL24, for use with H430 hose.
| Product Series | 4S Series |
| Part # | 4S24FL24 |
| SKU | 1152126 |
| Length | 6.75 in |
| Width | 2.82 in |
| Height | 2.82 in |
| Weight | 0.6 lb |
| Compatibility | H430 |
| Connection | SAE Code 61 SF |
| Connection Size | -24 (1-1/2") |
| Hose Size | -24 (1-1/2") |
| Configuration | Flange |
| Orientation | Straight |