Code 61 Split Flange 45 Elbow
4S12FLA8
Shipping Availability
Web Price
/ each
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
SKU
1152029
Danfoss Weatherhead 4S12FLA8, for use with H430 hose.
| Product Series | 4S Series |
| Part # | 4S12FLA8 |
| SKU | 1152029 |
| Length | 3.57 in |
| Width | 1 in |
| Height | 1.34 in |
| Weight | 0.45 lb |
| Compatibility | H430 |
| Connection | SAE Code 61 SF |
| Connection Size | -12 (3/4") |
| Hose Size | -08 (1/2") |
| Configuration | Flange |
| Orientation | 45 Deg |