Female BSPP Swivel 45 Elbow
4S32BFA32
Shipping Availability
Web Price
/ each
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
SKU
1152149
Danfoss Weatherhead 4S32BFA32, for use with H430 hose.
| Product Series | 4S Series |
| Part # | 4S32BFA32 |
| SKU | 1152149 |
| Length | 11.16 in |
| Width | 3.83 in |
| Height | 3.39 in |
| Weight | 7.36 lb |
| Compatibility | H430 |
| Connection | BSPP |
| Connection Size | G 2" |
| Hose Size | -32 (2") |
| Gender | Female |
| Configuration | Swivel |
| Orientation | 45 Deg |