Female BSPP Swivel Straight
4S24BF24
Shipping Availability
Web Price
/ each
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
SKU
1152108
Danfoss Weatherhead 4S24BF24, for use with H430 hose.
| Product Series | 4S Series |
| Part # | 4S24BF24 |
| SKU | 1152108 |
| Length | 4.64 in |
| Width | 2.82 in |
| Height | 2.82 in |
| Weight | 46.88 lb |
| Compatibility | H430 |
| Connection | BSPP |
| Connection Size | G 1-1/2" |
| Hose Size | -24 (1-1/2") |
| Gender | Female |
| Configuration | Swivel |
| Orientation | Straight |