ISO 16028 Female Flat Face Coupler
801304004
Shipping Availability
Web Price
/ each
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
SKU
1109504
Stucchi A Premier ISO 16028 flat face female quick coupler with 1/4" body size, SAE 3/8" port, rated for 6090 psi.
| Part # | 801304004 |
| SKU | 1109504 |
| Weight | 0.5 lb |
| Product Series | Stucchi A Premier Series |
| Coupler Type | ISO 16028 Flat Face Coupler |
| Gender | Female |
| Body Size | 1/4" |
| Port Type | SAE |
| Port Size | 3/8" |
| Pressure Rating | 6090 psi |