ISO 16028 Male Flat Face Coupler
801301031
Shipping Availability
Web Price
/ each
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
SKU
1179853
Stucchi A Premier ISO 16028 flat face male quick coupler with 3/4" body size, NPT 3/4" port, rated for 4785 psi.
| Part # | 801301031 |
| SKU | 1179853 |
| Weight | 1.2 lb |
| Product Series | Stucchi A Premier Series |
| Coupler Type | ISO 16028 Flat Face Coupler |
| Gender | Male |
| Body Size | 3/4" |
| Port Type | NPT |
| Port Size | 3/4" |
| Pressure Rating | 4785 psi |