Wingstyle Coupler - Female
FA6125-20
Shipping Availability
Web Price
/ each
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
SKU
1049236
Dixon W-Series wingstyle female quick coupler with 1-1/4" body size, NPT 1-1/4" port, rated for 3000 psi.
| Part # | FA6125-20 |
| SKU | 1049236 |
| Weight | 2.76 lb |
| Product Series | Dixon W-Series |
| Gender | Female |
| Body Size | 1-1/4" |
| Port Type | NPT |
| Port Size | 1-1/4" |
| Pressure Rating | 3000 psi |