ISO 5675 Male Coupler
AG4F4
Shipping Availability
Web Price
/ each
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
SKU
1201648
Dixon AG Series ISO 5675 ball type male quick coupler with 1/2" body size, NPT 1/2" port, rated for 4000 psi.
| Part # | AG4F4 |
| SKU | 1201648 |
| Weight | 0.2 lb |
| Product Series | Dixon AG Series |
| Coupler Type | ISO 5675 AG Coupler |
| Gender | Male |
| Body Size | 1/2" |
| Port Type | NPT |
| Port Size | 1/2" |
| Pressure Rating | 4000 psi |