ISO 5675 Female Coupler
4AGOF4
Shipping Availability
Web Price
/ each
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
SKU
1201660
Dixon AG Series ISO 5675 ball type female quick coupler with 1/2" body size, ORB #8 port, rated for 4000 psi.
| Part # | 4AGOF4 |
| SKU | 1201660 |
| Weight | 0.57 lb |
| Product Series | Dixon AG Series |
| Coupler Type | ISO 5675 AG Coupler |
| Gender | Female |
| Body Size | 1/2" |
| Port Type | ORB |
| Port Size | #8 |
| Pressure Rating | 4000 psi |