HB Male to ORB Male Elbow
4601-20-16
Shipping Availability
Web Price
/ each
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
Please sign in to see your pricing, which may be different from the price displayed.
SKU
1013633
4601-20-16 NPT to Hose Barb Adapter -20 (1-1/4") Hose Barb to -16 (1") SAE O-Ring (ORB) 90 Deg Rigid Adapter Fitting
| Part # | 4601-20-16 |
| SKU | 1013633 |
| Product Type | Adapters |
| Length | 3.21 in |
| Width | 1.38 in |
| Height | 1.38 in |
| Weight | 1.44 lb |
| Connection Type1 | Hose Barb |
| Connection Type2 | ORB |
| Connection Size1 | -20 (1-1/4") |
| Connection Size2 | -16 (1") |
| Orientation | 90 Deg |
| Configuration | Rigid |